Радио Милева

„Има ли некој поубав?“: Тијана Дапчевиќ во нова љубовна приказна со овој познат Србин! (фото)

„Има ли некој поубав?“: Тијана Дапчевиќ во нова љубовна приказна со овој познат Србин! (фото)
фото:инстаграм/тијана дапчевиќ

На еден кров од хотел во Белград, Тијана Дапчевиќ го снимаше спотот на баладата „Никад нисам“ која веќе е хит на радио станиците во регионот, а која за истоимениот роман на Весна Дедиќ ја пишуваше Браја.

Главниот јунак на романот „Никад нисам“, ликот на фаталниот пилот Константин во спотот кој го режира Ивица Видановиќ, ќе го донесе познатиот телевизиски водител, дизајнер и манкен Бошко Јаковљевиќ.

фото:инстаграм/тијана дапчевиќ

Романот „Никад нисам“ е популарен кај девојките ширум регионот кои се пронајдоа во љубовната приказна чија хероина се труди иднината наместо минатото да и биде убав дел од животот.

Тијана и Бошко третпат заедно снимаат видео спот во кој Тијана свири виолончело и ја пее песната на главната протагонистка Катарина.

-Многу од тоа не сум направила, но со Бошко секогаш со добра воља снимам спотови бидејќи има ли некој поубав? Трет спот по ред (за мојата нова песна „Никад нисам“ која ја напиша „Браја мјузик“, по идеја на Дедиќ Весна и едвај чекам да видите колку сме убави, пишува Тијана на социјалните мрежи.

Имено, таа на својот профил на Инстаграм објави доста моменти од снимањето на спотот и како тече реализиацијата се до конечната реализација која ќе ја видиме наскоро.

Еве дел од моментите на снимањето: