Радио Милева
„Му благодарам“

Илда Шаулиќ призна дека не ја воспитува ќерката како што ја воспитувале нејзе: Наместо методите на татко и Шабан, ги користи оние на мајка и (фото)

Илда Шаулиќ призна дека не ја воспитува ќерката како што ја воспитувале нејзе: Наместо методите на татко и Шабан, ги користи оние на мајка и (фото)
фото:илда шаулиќ/инстаграм

Популарната српска пејачка и ќерка на покојната народна легенда Шабан Шаулиќ, Илда, признава дека нејзиниот татко е пример за многу животни проблеми, но не и кога станува збор за воспитување на деца.

-За жал, не. Тој беше прилично благ, дури и премногу. Можеби користам повеќе од методите на мајка ми. Таа беше построга и држеше сè под контрола. Понекогаш мора малку да се викне – рече Илда.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilda Saulic (@ildasaulic)

-Претходно се консултирав со него за песните. Но, тој секогаш го добиваше готовиот производ, не му давав простор да ме критикува. И тој секогаш беше задоволен. Му благодарам што ми дозволи да изберам сопствен пат и да бидам свој. Знам дека треба да продолжам да работам со музика затоа што ова е најдобрата врска со него – рече Илда.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilda Saulic (@ildasaulic)

-Ќерка ми честопати прашуваше за него иако имаше четири години. Секогаш и велевме дека дедо е на пат, но таа често не става во мат позиции. Така, еден ден таа ни рече дека тоа не е точно, затоа што знае дека дедото е на небото со ангели и дека тој бдее над сите нас и не штити – изјави Илда.

Останати вести од Радио Милева