Радио Милева

Идната баба на Слоба Радовановиќ продава пешкири и постелнина на пазар, а еве што вели за зетот

Идната баба на Слоба Радовановиќ продава пешкири и постелнина на пазар, а еве што вели за зетот
фото: Инстаграм

Идната баба на Слоба Радовановиќ, Беба Ѓуриќанин работи на пазар каде што има тезга и продава пешкири и постелнина.

Како што се велат нејзините колеги, таа е многу вредна и никогаш не се фали дека има познат зет.

Беба, мајката на свршеницата на Слоба трипати неделно оди на пазар – вторник, четврток и сабота, а често и помага другата ќерка Маја, пишува курир.рс

„Одлично ја познавам Беба. Таа е прекрасна жена со руса коса. Ќерката Јелена личи на неа. Иста е како мајка си, само што има друга боја на косата. Одите слободно, многу е љубезна и културно ќе ве пречека. Доаѓате затоа што е баба на Слоба? Никогаш не се фалеше со тоа. Скромна и чесна жена. Сите сакаат да купуваат пешкири кај неа“ вели една продавачка на пазарот.

фото: милан илиќ/рас србија

Како што наведува, мајката на Јелена била изненадена кога ги видела новинарите.

„Драго ми е што дојдовте, но јас не сакам да се снимам и да се фотографирам. Не сум од тој свет. Ја сакам својата работа и убаво работам со муштериите. Денес ми е роденден, а вие ме изненадивите. Не знам што да ви кажам. Ги следам медиумите, читам, но не сум некој кој сака да биде од тој свет. Мене ми е убаво во тајност. Јас живеам различен живот“ вели мајката на Јелена.

За Слоба имаше само убави зборови.

„Тој е прекрасно момче. Навистина имам само пофални зборови за него. Не се мешам во изборот на мојата ќерка, само може да и помогнам. Не доаѓаше овде на тезгата, а нема ни причина. Тие двајцата си го креират својот живот. Како мајка можам само да им дадам поддршка. Не можам да зборувам на таа тема, сепак тоа се приватни работи“ вели Беба.

фото: милан илиќ/рас србија

За потсетување, Јелена и Слоба наводно закажале свадба за септември оваа година.

Останати вести од Радио Милева