Радио Милева

„Иди док си млад“ е големиот хит на Цеца, а еве која пејачка одбила да ја отпее

„Иди док си млад“ е големиот хит на Цеца, а еве која пејачка одбила да ја отпее
Foto: Youtube printscreen/Premijera

„Не за кого е речено, туку за кого е печено“ – може да се искористи во случајот на големиот хит на Цеца Ражнатовиќ „Иди док си млад“ кој требало да го пее – Весна Змијанац.

-Весна требаше да ја сними „Иди док си млад“. Меѓутоа не и се допаднал текстот, но и се допаднала медлодијата. Баш во тоа време мојата сестра Лисија и јас отидовме да ги преслушаме новите песни кај Марина Туцаковиќ. Таа тогаш не ја отпеа песната, но јас на прво слушање ја прифатив. Само кажав: „Тоа е тоа“ – додава Ражанатовиќ, која со времето покажа дека има интуиција за хит со оглед на тоа дека денес тоа е една од нејзините напопуларни песни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vesna Zmijanac Official (@vesnazmijanacofficial) on


Освен песната „Иди док си млад“ и познатата „Кукавица“ пред Цеца ја одбиле Весна Змијанац, Драгана Мирковиќ и Мира Шкориќ.

Останати вести од Радио Милева