Радио Милева

И украле милион динари и целиот накит: Лепа Лукиќ пред да влезе во „Парови“ им упати јавна порака на крадците!

И украле милион динари и целиот накит: Лепа Лукиќ пред да влезе во „Парови“ им упати јавна порака на крадците!
фото:принтскрин/инстаграм

Лепа Лукиќ стравува дека крадците повторно ќе влезат во нејзиниот стан додека таа е во „Парови“, па се пожали дека нема да има мир во реалното шоу.

И покрај фактот дека пејачката инсталирала безбедносни камери по последниот грабеж во нејзиниот дом, што се случи во 2016 година, а покрај тоа ангажирала и пријателка да го надгледува станот, Лепа се плаши дека повторно ќе се случи таква таква ситуација, па индиректно им се обрати на натрапниците.

Пејачката ја научи лекцијата и, како што вели, таа ги пренела парите и накитот во сеф во банка, така што повеќе не чувала скапоцености во домот.

фото:принтскрин/инстаграм

– Се опаметив. Изгледа дека долго време бев мета на крадците, така што во неколку наврати имаше обиди да ми го обијат домот. Кога имав проблем пред неколку години, по совет на пријател, ги поставив безбедносните камери. Сега, кога некој ќе влезе, сè оди директно во полиција. Моја пријателка ја посетува куќата и се грижи за сè додека сум во „Парови“, но повторно се грижам. Тој страв не излегува од моите коски. Се плашам дека крадците не ме оставаат. Ги оставив парите во банка, така што крадците можат само да одат таму и да направат штета- ја отвори душата н Лепа пред да влезе во „Парови“.

Потсетување, пејачката ја ограбија во 2016 година кога крадци среде ноќ и собраа се’ додека таа спиеше. Разбојниците ги уништиле сите простории барајќи пари, па ги украле сите картички, 1 милион динари и 1.600 евра, како и српски и канадски пасош.

Останати вести од Радио Милева