Радио Милева
Зарем...?

„И со ова се претера“: Лила со јасен став дека не ја следи слепо модата, а од моделот и цената на она што го виде се запрепасти (фото)

„И со ова се претера“: Лила со јасен став дека не ја следи слепо модата, а од моделот и цената на она што го виде се запрепасти (фото)
фото:лила филиповска/инстаграм принтскрин

ТВ водителката и инфлуенсерка Лила Филиповска не припаѓа во редот на модните конформисти, односно не ги следи слепо трендовите кои ги наметнуваат влијателните светски брендови на модниот пазар.

Иако досега многупати ни покажала дека сака да носи брендирани парчиња облека и аксесоари, овој пат таа преку една фотографија даде јасен став дека и големите и реномирани брендови како Гучи, знаат да ги поминат границите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Имено, во понудата на споменатиот бренд се најдоа црни искинати чорапи кои чинат неверојатни 190 доалри.

Токму затоа фотографијата стана предмет на чудење и потсмев. Лила исто така не можеше да замижи на ваквиот нов и скап тренед, па напиша:“И со ова се претера“.

фото:лила филиповска/инстаграм принтскрин

За поголем број меѓу кои е и Лила, овој шокантен модел на хулахопки е недозволив, но сигурни сме дека ќе има такви кои без проблем ќе си ги носат, поради тренд или подари тоа што едноставно им се случило.

Останати вести од Радио Милева