Радио Милева
пејачката - заразена

И Славица Ќуктераш позитивна на коронавирус (ФОТО)

И Славица Ќуктераш позитивна на коронавирус (ФОТО)

Пејачката Славица Ќуктераш има коронавирус, потврди нејзиниот ПР.

Имено, откако не се чувствувала добро неколку дена, 35-годишната пејачка решила да се тестира, а тестот покажал позитивен резултат.

„Точно е, Славица е позитивна за коронавирусот. Таа ги презема сите неопходни мерки, а во моментов секојдневно прима инфузии затоа што не се чувствува добро. Се разбира, се надеваме дека наскоро сè ќе биде во ред со неа и дека ќе и се врати на работаота и пеењето, супер подготвена“ – кусо изјавил нејзиниот ПР за српскиот портал „Ало.рс“.

 

Останати вести од Радио Милева