Радио Милева

И синот на Лила ја опиша фотографијата со атрактивниот изглед на мама, а таа се изнасмеа до солзи

И синот на Лила ја опиша фотографијата со атрактивниот изглед на мама, а таа се изнасмеа до солзи

Изминатиот викенд Бојан Јовановски, попознат како Боки 13 го славеше својот 32-ри роденден, а гостинката која го собра целото внимание, особено од медиумите, беше ТВ водителката и негова пријателка Лила Филиповска.

Темата на роденденот беше во духот на Италија, а Лила се појави во ултра впечатлив изглед од кој се гледаше нејзината долна облека.

A post shared by @lilafilipovska on

Коментари за нејзината појава имаше многу, а еден фото момент каде позираат заедно со синот Филип, кој исто така беше на прославата, ја изнеасмеа Лила поради неговиот опис.

Имено, додека сите и даваа комплимети, Филип исто така ја опиша мајка си, но вака: „Со Лила од Се или нешто“, по што таа го објави ова на Инстаграм со свој коментар дека слатко се изнасмела од описот на својот син.