Радио Милева

И се нафрлија како мршојадци: Јелена Карлуша „удри“ по злите јазици!

И се нафрлија како мршојадци: Јелена Карлуша „удри“ по злите јазици!
фото:инсатграм/јеленакарлеуша

Јелена Карлеуша важи за самоуверена и харабра личност без влакна на јазикот, а дури и кога е во тежок период од својот живот, таа се појавува во јавност со крената глава – горда на она што е, и се’ што и се случува.

Иако и повеќе од доволно беше во хаос поради скандалот со Огњен Врањеш, почина и нејзината мајка Дивна Карлеуша, загуби родител, најблиската личност која и беше поткрепа и стоб во животот.

фото:инсатграм/јеленакарлеуша

Сепак, српските медиуми не ја оставија ниту за момент да здивне и постојано од неа бараат да ја плати највисоката цена на славата.

Папараците ја следат во чекор, а пак српските таблоиди пишуваат што ќе им текне само за кликови, а на сметка на невољата на туѓиот грб, без грам етика во новинарскиот кодекс.

До пред само некој ден пишуваа дека сопругот Душко Тошиќ и купил куќа и е до неа во најтешките моменти, па друри еден месец остана во Белград и паузираше од фудбалот – што е вистина.

фото:инсатграм/јеленакарлеуша

Но, одненадеш само поради виртуелната перцепција дека повеќе не биле пријатели на Инсатграм, шпекулациите ги преминаа сите граници. Ја разведоа, одредија колку ќе зема алиментација за децата, колку имот ќе и припадне… Иако, Душко не кажал ниту збор дека и пратил документи за развод и дека нивната заедница заврши.

Јелена пак, каква што ја дал Бог иако кажа дека најдобро во случајов е да молчи, нејзината импулсивна природа и темперамент не ја оставија со затворена уста – напротив!

Таа се појави во одлично модно издание на новото снимање на „Ѕвездите на Гранд“, насмеана и горда, па на злите јазици и души жедни за туѓа несреќа им порача:

фото:инсатграм/јеленакарлеуша

-Вистината е како лав… Не мораш да ја браниш, остави ги да изгубат… Ќе се бранат самите! Срце на лав! – пишува Карлеуша во својата последна објава.

Инаку, таа неодамна поднесе 160 тужби, меѓу кои најголемиот дел се против срспските таблоиди, уредници и новинари.

Останати вести од Радио Милева