Радио Милева

И се испушти: Серена Вилијамс несакајќи го откри полот на бебето на Меган Маркл и принцот Хари

И се испушти: Серена Вилијамс несакајќи го откри полот на бебето на Меган Маркл и принцот Хари

Американската тенистерка Серена Вилијамс и долгогодишна пријателка на војвотката Меган Маркл, во своето последно интервју се сплетка, па како што пренесуваат странските медиуми, несакајќи го откри полот на бебето кое го чекаат Меган и Хари.

-Мојата пријателка е бремена и е во фазон: „Ох, моето дете ќе го прави ова“, а јас само ја погледнав и и кажав „Не, таа нема да го прави тоа“ – објаснува Серена, зборувајќи за бебето во женски род.

фото:инсатграм/серенавилијамс

Странските медиуми сега пишуваат дека Серена зборувала баш за Меган Маркл со која е пријателка уште од времето кога Меган беше во актерството, а со таа реченица откри дека кралската двојка чека женско бебе.

Останати вести од Радио Милева