Радио Милева

И нејзе и се случи: Џенифер Лопез случајно или намерно ја ископира Џиџи Хадид (фото)

И нејзе и се случи: Џенифер Лопез случајно или намерно ја ископира Џиџи Хадид (фото)
foto:instagram

Институтот за бои Пантон веќе објави дека најпопуларната боја за 2019 година ќе биде интензивната корална, а славните не чекаа многу за веднаш да ја применат од своите изгледи.

Меѓу првите беше славната манекенка Џиџи Хадид која одлучи да облече целосно корална комбинација од панталони, сако и долг кожен матил, а нешто подоцна во целосно корална нијанса се појави и актерската и пејачмка дива Џенигфер Лопез.

Дали се инспирирала од манекенката или комбинацијата е сосема случајна, не знаеме, но јасно е дека и на твезда како Џеј Ло може да и се случи ова.

Фановите се оние што забележеуваат се, па нивното будно око не ја пропушти оваа сличност.