Радио Милева

И колегите не би ја препознале: Мира Шкориќ направи драстична промена (фото)

И колегите не би ја препознале: Мира Шкориќ направи драстична промена (фото)
фото: марко јовановиќ

Мира Шкориќ е препознатлива по својата долга рамна коса и не сака многу да експриментира со фризурата, сепак овој пат пејачката изгледа одлучи да проба нов имиџ.

Мира се појави во издание во кое  досега нејзините фанови нема прилика да ја видат, но сега направи исклучок и ги изненади љубителите на својата музика.

фото: принтскрин

Мира овој пат наместо со рамна и права коса се прошета со виткана, а нејзините фанови веднаш го пофалија нејзиниот нови изглед.

„Денес вака“  напиша пејачката во описот на фотографијата.

фото: принтскрин/инстаграм

Меѓу фановите кои го коментираа новиот изглед на пејачката беше и Дара Бубамара.

Останати вести од Радио Милева