Радио Милева

Хурем Султан чека второ дете, а засега нема ниту еден детаљ од нејзиниот љубовен живот и кој е всушност таткото на бебето (фото)

Хурем Султан чека второ дете, а засега нема ниту еден детаљ од нејзиниот љубовен живот и кој е всушност таткото на бебето (фото)
фото:gabo_photos 1w/мерием узерли/инстаграм

Турската актерка Мери Узерли, која ја запознавме како Хурем Султан од серијата „Сулејман Величествениот“, откри дека е бремена.

Таа во изјава за турските медиуми рече дека е во петтиот месец од бременоста, а го откри и полот на бебето.

“Јас сум бремена пет месеци. Ако се биде во ред, ќе родам девојче во јануари. Лара посакуваше брат или сестра подолго време, пресреќна сум што нејзината желба наскоро ќе се оствари и среќна сум што ќе основам свое семејство”, рече таа. таа, но не сакаше да открие кој е татко на бебето, само истакна дека е заљубена.

 

View this post on Instagram

 

? ?

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

„Би зачувала некои работи за себе“, рече актерката.

Останати вести од Радио Милева