Радио Милева

Хрватскиот стилист и реалити ѕвезда удри по Карлеуша: „Носи работи од 10 долари“

Хрватскиот стилист и реалити ѕвезда удри по Карлеуша: „Носи работи од 10 долари“
фото: принтскрин

Хрватскиот стилилист и реалити ѕвезда Невен Цигановиќ често знае да упати критики за јавните личности од Хрватска.

Меѓутоа, сега ја прокоментира и Јелена Карлеуша.

Имено, Цигановиќ објави фотографија од Јелена Карлеуша на која носи шешир, а во описот напиша:

„За овој „must have“ тренд оваа летна сезона се погрижи самобендисаната „Модна икона на Балканот“ и истотака голем љубител на Алиекспрес. Само да знаете дека на сите социјални мрежи хит се овие шешири кои ја „штитат“ плажата од УВ зрачења. А нив може да ги најдете како оваа „модна икона“ за 10 долари“, напиша хрватскиот стилист.

фото: Принтскрин/инстаграм

Дали поп дивата ќе му врати останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева