Радио Милева

Хрватскиот пејач доби титула за крал на пропаднатите бракови – се разведува по четврти пат

Хрватскиот пејач доби титула за крал на пропаднатите бракови – се разведува по четврти пат
фото:борис новковиќ/инстаграм/принтскрин

Само една и пол година од венчавката и 17 месеци по раѓањето на неговата ќерка Си, Борис Новковиќ и неговата четврта сопруга Ирис Волф, која е 25 години помлада од него, веќе не се заедно.

Борис веќе има три брака зад себе, поради што ја доби неофицијалната титула во Хрватска – крал на неуспешните бракови затоа што склучил три заедници за триесет години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boris Novkovic (@boris_novkovic) on


Прва сопруга на Борис беше актерката Бојана Грегориќ, со која беше во брак пет години.

После тоа, тој беше во брак со новинарката Луција Матиќ тринаесет години. Со неа има и два сина, Ноа (6) и Бона (3).

Вториот брак се распадна затоа што, како што пишуваа хрватските медиуми, Борис Новковиќ се заљубил во сликарката Ива Вишошевиќ, со која беше скоро три години.

Останати вести од Радио Милева