Радио Милева
цицлест поздрав

Хрватската пејачка гола на 59 години: „Најдобриот костим за капење е – топлес“ (ФОТО)

Хрватската пејачка гола на 59 години: „Најдобриот костим за капење е – топлес“ (ФОТО)

Хрватската пејачка Алка Вуица неодамна го прослави 59-иот роденден. Некогашната југословенска музичка ѕвезда, новинарка и текстописец, која врвот на кариерата го достигна во 90-тите, денеска е повлечена од музичката сцена, но сè уште успева да ја шокира јавноста.

Овојпат тоа го направи преку „Инстагарам“ каде објави летна топлес фотографија.

„Најдобриот костим за капење е топлес“ – напишала таа. Со оглед на годините и приложеното, не е далеку од вистината, иако најпозната песна и беше… „Лажи, лажи, лажи ме“!

Останати вести од Радио Милева