Радио Милева

Холивудскиот глумец фотографиран со 23 години помладата девојка! (Фото)

Холивудскиот глумец фотографиран со 23 години помладата девојка! (Фото)

Холивудскиот актер Леонардо Дикаприо (43) ужива во врската со младата аргентинка Камила Мороне, но дури сега се појавија пред јавноста.

Овој пар е во врска една година, но долго време се кријат од очите на јавноста. Сега беа фатени во моментите додека разменуваат нежности на фестивалот Коачел.

Еден од најпополарните ергени во Холивуд, пред само неколку месеци наполни 43 години. Пред одредено време беа само шпекулации, а сега и јавно се огласи дека е во врска со убавата манекенка.

Без разлика дали таа е избраната која ќе го украде срцето и конечно ќе застане на лудиот камен, времето ќе покаже, но фактот дека тие двајца се фатени во страсни бакнежи, романтичен изглед и прегратки, кои зборуваат многу.

Иако се обидоа да останат анонимни, не успеаа.

Интересно е што Камила сними акциски филм “Deadly Desire” со познатиот холивудски глумец, Брус Вилис.