Радио Милева

Холивудскиот актер ја смени верата поради убавата Србинка: „Моите деца ќе зборуваат српски“ (фото)

Холивудскиот актер ја смени верата поради убавата Србинка: „Моите деца ќе зборуваат српски“ (фото)
фото:принтскрин

Славниот актер Кристијан Бејл ја смени својата религија и се преобрати во Православие откако се ожени со моделот со српско потекло.

Странските медиуми пишуваа за тоа како мајката и сестрата на Кристијан биле против оваа врска, но актерот не се откажал од љубовта, па дури и цврсто одлучил дека неговите деца ќе го зборуваат српскиот јазик.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christian Bale (@christianbale_) on

Ова е Сандра Блажиќ, која е четири години постара од Кристијан (46), и чие семејство емигрирало во Америка од поранешна Југославија во 1960-тите.

И додека неговата сопруга сјае денес, папараците со денови велеа дека Кристијан Бејл е екстремно тенок слаб „нема ни половина човек“ отколку што беше порано.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christian Bale (@christianbale_) on


Имаше и гласини за развод, кои парот жестоко ги негираше.

Останати вести од Радио Милева