Радио Милева

Хоакин Феникс доби син, а за наследникот го одбра името на неговиот починат брат

Хоакин Феникс доби син, а за наследникот го одбра името на неговиот починат брат
фото: профимедиа

Холивудскиот актер Хоакин Феникс и неговиата партнерка Руни Мара станаа родители, пренесува „Дејли мејли“.

Имено, веста се појави во јавност кога режисерот Виктор Косаковски ја откри оваа информација на филмскиот фестивал во Цирих.

По прикажување на филмот „Гунда“ чиј продуцент е Филип, Виктор изјави:

„Само што доби дете. Придивно момче кое го нарече Ривер“.

Актерката се породи пред месец ипол, а одличиле бебето да го кристат Ривер, по братот на Хоакин, Ривер кој почина во 1993 година.

Останати вести од Радио Милева