Радио Милева
оригинална

Хит: Вработените кај Јелена Карлеуша носат вакви униформи (фото)

Хит: Вработените кај Јелена Карлеуша носат вакви униформи (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм/карлеушастар

Познато е дека пејачката Јелена Карлеуша е вегетеријанац, а често на социјалните мрежи испраќа апели и пораки дека е погрешно да се јаде месо.

Поп пејачката заедно со своето семејство живее во огромната вила на Дедиње каде што има и неколку вработени.

Жената која е задолжена за одржување на хигиената во домот е фотографирана во униформа која е апсолутен хит.

ПР-от на Јелена, Зоран објави фотографија од вработена, а на неа има блуза на која пишува: „Јас не јадам животни“.

Во описот на фотографијата, Зоран напиша:

„Нови унифрми на вработените кај Јелена Карлеуша“.

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева