Радио Милева

Хит снимка на „Тик Ток“ од Тијана и Милица како Цеца и Амиџиќ – „Имаш ли симпатија?“

Хит снимка на „Тик Ток“ од Тијана и Милица како Цеца и Амиџиќ – „Имаш ли симпатија?“
фото: Инстаграм

Во последно време се’ повеќе популарна е апликацијата „Тик ток“ на која може да најдете разни видеа со кои ќе ги со поправите расположението и денот.

Многу од јавните личности веќе ја користат оваа апликација каде се снимаат и објавуваат разни видеа, особено сега во периодот на самоизолација кога имаат вишок на време.

Тијана Дапчевиќ и Милица Тодоровиќ исто така се приклучени на „Тик ток“, иако Милица почесто е акутелна и се снима за нејзините фанови, следбеници.

По завршувањето на вонредната во Србија, Милица и Тијана заедно заминаа во кафана да слават.

Двете пејачки се снимаа и за на „Тик ток“ и тоа дел од емисијата „Амиџи шоу“ каде Огнен ја прашува Цеца дали има симпатија.

Овој пат Тијана е Огнен, а Милица е Цеца.

Како тоа изгледаше погледнете во видеото подолу.

@ponyoham@tijanadapcevic 🤣🤣🤣🤣🤣

♬ original sound – markokomljenovic

Останати вести од Радио Милева