Радио Милева
честитки

Хелена Роза со роденденска емотивна порака до нејзината мајка: „Ми фалиш ама нај нај…“

Хелена Роза со роденденска емотивна порака до нејзината мајка: „Ми фалиш ама нај нај…“
фото: принткрин/инстаграм/хелена роза

Поранешната водителка Хелена Роза заедно со семејството веќе неколку години живее во Ноз Зеланд.

Иако е далеку од родната земја, водителката е активна на социјалните мрежи каде што знае на следбениците да им покаже дел од нејзините активности, како и поминува времето, што има ново во нејзиниот живот.

фото: принткрин/инстаграм/хелена роза

Таа знае и да истакне колку и недостигаат и нејзините од дома. Има денови кога носталгијата е посебно изразена, односно кога има повод за славење како што е роденденот на нејзината мајка.

Имено, мајката на Хелена славеше роденден, а токму поради тоа некогашната водителката сподели заедничка фотографија, а во описот напиша:

“Среќен роденден мамки…Те сакам и ми ми фалиш ама нај нај нај“, стои до објавата.

фото: принткрин/инстаграм/хелена роза

Под фотографијата се нижеа честитки од Фејсбук пријателите на Роза. Честитки.

Останати вести од Радио Милева