Радио Милева
Во посета на пријател

Хаос пред хотелот: Бред Пит престојува во Белгија, а таму е виден во непрепознатливо издание (фото)

Хаос пред хотелот: Бред Пит престојува во Белгија, а таму е виден во непрепознатливо издание (фото)
фото:бред пит/инстаграм принтскрин

Познатиот американски актер Бред Пит ги изненади жителите на Брисел кои го зачекаа за време на ноншалантна прошетка низ нивниот град.

Актерот лежерно прошета низ главниот град на Белгија и истовремено ги посети локалните туристички атракции, како и музеите.

фото:профимедиа

Тој носеше широки панталони, кошула, очила и маска, а она што на многумина им го привлече вниманието беше дека славниот актер ја пуштил косата и сега носи опавче.

фото:профимедиа

Бред пристигна во Брисел за да присуствува на отворањето на изложбата на неговиот пријател, а папараците го сликаа благодарение на дојава, пренесува порталот „Брисел Тудеј“. Фановите на Пит веднаш се собраа пред хотелот во кој престојуваше, во надеж дека ќе го пречекаат.

Останати вести од Радио Милева