Радио Милева
„Прашај го мојот човек“

Хали Бери призна дека првиот оргазам го доживеала на 11 години, а сега возврати на прозивката дека е лоша во кревет

Хали Бери призна дека првиот оргазам го доживеала на 11 години, а сега возврати на прозивката дека е лоша во кревет
фото:хали бери/инстаграм

Актерката Хали Бери одговорила на негативните коментари на Лисареј Мекои поврзани за нејзиниот сексуален живот, пишува „супер жена.б92“.

За време на емисијата „Fox Soul’s Cocktails With Queens“, Мекој и нејзините ководители Клаудија Џордан, Вивица А. Фокс и Силена Џонсон прво разговараа за тоа дали Тони Браксон е добра во кревет.

„Тони Браксон имала некои добри момци“, рекла Џордан, имплицирајќи дека мора да е добра во кревет. Мекој тогаш одговорила: „Не знаеме што прави во спалната соба. Би можела да биде како Хали Бери“.

Кога Џордан ја замолила Лисареј да појасни дали инсистирала на тоа дека Хали е лоша во кревет, таа рекла: „Така велат. Го имам прочитано и слушнато тоа“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Halle Berry (@halleberry)

На Хали не ѝ требало долго да одговори на овој коментар.

„Прашај го мојот човек Ван Хунт, тој ќе ти каже сè што треба да знаеш“, напишала Бери на Твитер со емотикон кој плаче од смеа.

Хунт не се огласил, а Мекони не одговорила на објавата.

Сексуалниот живот на Бери во последно време е актуелна тема, а неодамна признала дека првиот оргазам го доживеала на 11 години.

Останати вести од Радио Милева