Радио Милева

Хали Бери на мета на критика откако објави видео од синот кое не им се допадна на многумина (видео)

Хали Бери на мета на критика откако објави видео од синот кое не им се допадна на многумина (видео)
фото:хали бери/инсатграм

Актерката Хали Бери (53) ги налути обожавателите со видео од нејзиниот син како шета во чизмите со потпетици на мајка си. Хали на Инстаграм објави видео од својот шестгодишен наследник, а бидејќи момчето е во потпетици, тоа предизвика спротивставени реакции од нејзините следбеници.

Актерката редовно ја информира јавноста за нејзините карантински активности, а таа сакаше да се пошегува и да покаже како изгледа нивниот „13-ти карантински ден“, што напиша во описот на видеото.

Снимката е прегледана повеќе од 500.000 пати, при што коментарите се разликуваат само по содржина. Додека некои велат дека актерката успеала да ги насмее, други не сакаат да го гледаат нејзиниот син во потпетици.

 

View this post on Instagram

 

#Quarantine Day 12 ?

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on


„Добро е што ова не е мојот син“, „Мојот син не игра со потпетици“, „Вака започнува,„ Зошто момче носи потпетици? “
„Ова ме насмеа“, „Тој е премногу симпатичен, потпетиците ќе болат“, „Тој оди во потпетици подобро од мене“, напишаа во коментарите.

Сепак, актерката само сакаше да покаже дека од досада во време на карантин сешто може да ти текне, а камоли на дете.

Останати вести од Радио Милева