Радио Милева

Горди родители: Ќерката на Светле и Мики Црнокрак избрана за Мис фотогеничност (фото)

Горди родители: Ќерката на Светле и Мики Црнокрак избрана за Мис фотогеничност (фото)

Сопственикот на модното студио „Црнокрак“, Мики Црнокрак, заедно со своите манекени и манекенки постојано патува на различни страни од светот каде се претставува македонската убавина.

Овој пат, Мики Црнокрак заедно со семејството отпатува во Кипар, каде што неговата ќерка Моника Црнокрак ја претставуваше Македонија на изборот за убавина Miss Summer International 2018, кој се одржа во „Мерит Ројал и Премиум“ во Киренија, Кипар.

 

View this post on Instagram

 

FASHION STUDIO CRNOKRAK Monika Crnokrak MISS SUMMER INTERNATIONAL 2018 Kyrenia, Cyprus

A post shared by Miki Crnokrak (@miki.crnokrak) on

Моника ја освои титулата за Мис фотогеничност на нејзиниот прв интернационален настап, а со тоа тргна по стапките на нејзината мајка Светле која исто така има освоено неколку титули.

Светле е горда што има достојна наследничка која во иднина ќе може да ја наследи и да ја преставува во добро светло.

 

View this post on Instagram

 

Monika Crnokrak MISS PHOTOGENIC Miss Summer International 2018 Kyrenia, Cyprus

A post shared by Miki Crnokrak (@miki.crnokrak) on

Победничка е претставничката на Молдавија, прва придружничка е Белорусија, а втора Португалија.

Покрај тоа, семејството Црнокрак престојот во Кипар го искористи и за да се одморат и да уживат во топлото време. Овој момент тие го овековечија со заедничка фотографија на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

Dolgo toplo leto.. Kirenja, Kipar

A post shared by Miki Crnokrak (@miki.crnokrak) on