Радио Милева

Голи нозе и речиси голи гради: Симона Поповска е огнено жешка Баба Мразица во црвено фустанче (фото)

Голи нозе и речиси голи гради: Симона Поповска е огнено жешка Баба Мразица во црвено фустанче (фото)
фото:инстаграм

Атрактивната македонска пејачка Симона Поповска од неодамна ја заврши соработката со диџејот Ерик Фокс со кого настапуваше заедно со години.

Сега, Симона веќе има нов соработник на сцена, а станува збор за Бока Конга, момчето кое важи за еден од актуелните модерни свадбени забавувачи на конги.

Бока и Симона веќе и најавија на публиката дека  ќе може заедно да ги слуша и гледа низ цела Македонија.

Изминатиот викенд оваа музичка двојка настапуваше на приватна забава во Кавадарци, градот каде Поповска најчесто настапува, а по тој повод пејачката избра ултра провокативен изглед.

Имено, таа се појави во кусо црвено фустанче како секси Баба Мразица од кое истакна длабоко деколте се до папокот од кое делумно ги покри градите, а згора на тоа ја запали публиката и со витките голи нозе.

фото:инсатаграм

Единствено и недостасуваше само црвена капа за да биде оригинална Баба Мразица, но и вака беше и повеќе од атрактивна пред публиката.

Овој изглед мораше да се овековечи, па Симона не пропушти да го вжешти и Инстаграм.