Радио Милева

Големо изненадување од саканиот: Ана Севиќ вакво нешто не можеше ни да замисли и остана без зборови

Големо изненадување од саканиот: Ана Севиќ вакво нешто не можеше ни да замисли и остана без зборови
фото:ана севиќ/инстаграм

Пејачката Ана Севиќ беше толку изненадена од партнерот Даниел Недељковиќ што остана без зборови.

Имено, Ана синоќа излезево ресторан со Даниел и нејзините, а потоа во еден момент пристигна роденденската торта и шампањот за пејачката, што таа не очекуваше во најмала рака, бидејќи нејзиниот роденден беше пред пет месеци.

фото:ана севиќ/инстаграм

„За мене, секој ден е твој роденден“, пишува на чинијата со тортата во форма на срце.

Како што дознава порталот bezazabrannih.rs, Даниел решила да и ’го приреде на Ана ова изненадување затоа што била болна кога навистина бил нејзиниот роденден.

фото:ана севиќ/инстаграм

– Моето роденденско изненадување. Не е 20.10 , но тие сакаа да ја надоместат за пропуштената прослава и ме оставија без зборови, што ретко се случува. „Затоа што секој ден ми е роденден“, напишала Ана на Инстаграм со фотографии од непланирана прослава за роденден.

Останати вести од Радио Милева