Радио Милева

Голема забава во кралската палата: Кејт Мидлтон денес слави

Голема забава во кралската палата: Кејт Мидлтон денес слави

Денес, иднината  кралица има причина да слави бидејќи го прославува 37-от роденден.

Се претпоставува дека роденденот ќе биде кругот на семејството и дека нејзиниот сопруг ќе подготви роденденски подарок што ќе ја развесели.

Освен честитањата од семејството, луѓето од целиот свет и посакаа на Кејт Мидлтон среќен роденден, па палатата Кенсингтон преку нивниот официјален профил Instagram им се заблагодари на сите за нивните прекрасни желби.

Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, е горда мајка на три деца, петгодишниот принц Џорџ, тригодишната принцеза Шарлот и осумгодишниот принц Луиз, кои ги има од бракот со својот сопруг, принцот Вилијам.

Познатиот кралски пар својата свршувачка ја објави  во 2010 година, се венчаа една година подоцна.

Нешто помалку познато за Кејт е фактот што откако се омажила за принцот Вилијам  од кралицата Елизабета добила уште неколку титули, освен војвотката од Кембриџ.

Останати вести од Радио Милева