Радио Милева

Голема тага во семејството на актерот Андрија Милошевиќ

Голема тага во семејството на актерот Андрија Милошевиќ
фото:инстаграм

Актерот Андрија Милошевиќ се повлече од јавноста поради смртта на неговата сакана мајка Вера, која почина во Подгорица во 64 година, пишува српски Курир.

Колку му значи мајка ми и колку се поврзани, актерот постојано зборуваше во интервјуа и потенцираше дека  таа секогаш го  поддржува.

“Таа е борец и имаме блескава врска, иако за две децении нејзиниот син повеќе го гледа по медиумите отколку дома – актерот  кој публиката го засака од хумористичката серија” Андрија и Анџелка “,  изјави во едно интервју за својата мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by andrijamilosevic_official (@andrijamilosevic_official) on


Тој исто така рече дека еден од најтешките моменти во неговиот живот била нејзината дијализа и подоцна трансплантацијата на бубрегот.