Радио Милева
Доаѓа штркот

Голема радост за Божиќ во семејството Родиќ: По внукот од Богдана сега очекуваат уште едно бебе (фото)

Голема радост за Божиќ во семејството Родиќ: По внукот од Богдана сега очекуваат уште едно бебе (фото)
фото:принтскрин/инстаграм

Бојана Родиќ и Мирко Шијан на Божиќ објавија дека очекуваат бебе, а честитки пристигнуваат од сите страни.

Бројни убави зборови и честитки им пристигнуваат на идните родители од нивните следбеници на Инстаграм, а пејачката Радиша Трајковиќ Џани прв им честиташе.

– Семејство, Христос е роден, да биде живо и здраво. Ние ќе славиме, твојот Џани те сака – рече пејачот Мирко Шијан, веднаш го сподели ова на својот Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bojana Rodic (@bojana__rodic)

Да потсетиме, добрата вест ја откри сестрата на Бојана, Наташа Родиќ, која синоќа на својот профил на Инстаграм покажа слика од тест за бременост, во објавата ги обележа Мирко и Бојана и напиша:

– Станувам тетка!

Бојана Родиќ и Мирко Шијан, синот на пејачката Гоца Божиновска, се во врска од минатата година. Тие се запознаа преку Вељко Ражнатовиќ, бидејќи Бојана е сестра на сопругата на Вељко, Богдана, а Мирко е еден од најдобрите пријатели на Ражнатовиќ.

Останати вести од Радио Милева