Радио Милева

Гога Секулиќ роди син, а му даде не едно, туку две имиња (фото)

Гога Секулиќ роди син, а му даде не едно, туку две имиња (фото)
фото:инстаграм

Српската пејачка Гога Секулиќ денес на свет го донесе своето прво дете. Таа се породи во приватна клиника во Цирих, а таа и бебето се добро.

Како што пишуваат српските медиуми, Гога е одлична, а бебето добило оценка 10. Нејзиниот син доби необично име, односно две имиња –Валилиј Андреј.

 

View this post on Instagram

 

Danas smo postali najbogatiji ljudi na svetu! ❤️ Ljubimo vas i volimo Vasilij Andrej, Uroš i ja! 💙👪❤️ @urosbjj

A post shared by Goga Sekulic (@sekulicgoga) on

-Се роди Василиј Андреј Домановиќ. Бебето доби чиста 10-ка, а Гога се породи во приватна клиника во Цирих, вели за Пинк.рс добро известен извор. Со пејачката постојано бил нејзиниот партнер, спортистот Урош Домановиќ кој е пресреќен што денес стана татко.

Останати вести од Радио Милева