Радио Милева

Гога Секулиќ првпат пристигна во Белград заедно со синот (фото)

Гога Секулиќ првпат пристигна во Белград заедно со синот (фото)
фото: ата имагес

Пејачката Гога Секулиќ вчера првпат пристигна во Белград заедно со синот Василиј Андреј Домановиќ.

Гога се породи во декември претходната година во Швајцарија, а бидејќи Василиј беше многу мал за да патува, таа дури сега го доведе во родната земја.

На аеродом ја пречекаа членовите на нејзиното семејство, а таа не криеше колку е среќна што ги гледа со нејзиниот син.

Мајката на Гога кога ја видела претрчала да ја прегргне, а на внукот подарила златен накит, пренесува „Блиц“.

„Пресќрена сум во Белград задно со Василиј Андреј. Урош беше спречен да дојде, и еве се совпадна да дојдеме ние двајца, а мојот син одлично го поднесе летот“ изјави пејачката.

фото: ата имагес

Останати вести од Радио Милева