Радио Милева

Гога и сопругот на прва прошетка со синот: Среќните родители уживаат со наследникот низ улиците на Цирих (фото)

Гога и сопругот на прва прошетка со синот: Среќните родители уживаат со наследникот низ улиците на Цирих (фото)
фото:инстаграм

Пејачката Гога Секулиќ и нејзиниот сопруг Урош Домановиќ неодамна станаа родители на машко бебе кое го доби името Василија Андреја, а на социјалните мрежи гордиот татко ја сподели нивната прва прошетка.

Под фотографијата која е овековечена на улица во Цирих, веднаш почнаа да се појавуваат само позитивни коментари, а многумина од следбениците на Урош напишаа дека тие се среќнио семејство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Uroš Domanović (@urosbjj) on

Гога Секулиќ во наредниот период има план да се посвети на бебето, а за неколку месеци има намера од Цирих да се врати во Белград за да работи и на нови песни, додека за наследникот ќе се грижи Урош.

 

Останати вести од Радио Милева