Радио Милева

Гоца Тржан пред камери откри дека го остава сопругот: „Се разведувам од Рашо, сега е слободен!“

Гоца Тржан пред камери откри дека го остава сопругот: „Се разведувам од Рашо, сега е слободен!“
фото:инстаграм/принтскрин/гоца тржан

Пејачката Гоца Тржан ја промовира новата песна насловена „Жена за една ноќ“, а во видео спотот кој глуми заедно со нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ.

Тие влегоа во улогата за која беше потребно да одглумат дека се разведуваат.

фото:принтскрин/инстаграм/гоца тржан

– Сите ќе ја толкуваат новата песна на свој начин. Се сетив на сите мои промашени врски и колку лошо се чувствував како некој кој е во таква врска сега, а е тотално неважна. Песната е посветена на жени кои не се љубовница, туку се на последно место – рече таа, додавајќи:

фото:принтскрин/инстаграм/гоца тржан

– Во видеото е и мојот сопруг, од кого се разделувам, на ваша среќа, бидејќи е слободен! И продолжи:
„Тоа е шега, тоа е маркетинг, тоа е она што го правиме цело време“, рече Гоца, заблагодарувајќи им се на спонзорите во видеото, како и на нејзиниот сопруг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Tržan (@gocatrzan) on

Останати вести од Радио Милева