Радио Милева
Со љубов до успех

Го пронајдоа клучот за успех: Се запознаа на шоуто „Преживеан“, а наскоро ќе слават пет години брак (фото)

Го пронајдоа клучот за успех: Се запознаа на шоуто „Преживеан“, а наскоро ќе слават пет години брак (фото)
фото:никола роквиќ/инстаграм принтскрин

Пејачот Никола Роквиќ и поранешната манекенка Бојана Баровиќ важат за едни од најхармоничните партнери за брак. Двајцата наскоро ќе прослават пет години брак, а како што вели шармантната манекенка, она што не се сменило од првиот ден на нивната врска е комуникацијата.

На прашањето дали има брачни кризи и ако има, како успеале да надминат сè, Бојана за „Супер ТВ“ рече:

– Добрата комуникација е навистина клучот и штом се занемари, наидуваме на проблеми. Затоа е многу важно да се одржи, бидејќи тоа е нешто што може да се изгуби.

Центарот на нивниот свет се наследниците, синот Симеон и ќерката Леона, и двајцата се обидуваат да ги научат децата на вистинските вредности.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic)

– Мислам дека не е тешко да се научат децата на вистински вредности. Барем во овој сега период кога тие се свртени само кон нас. Ќе видиме како ќе биде кога ќе започнат училиштата и дружењата надвор од семејството. Засега тие се многу заштитени од токсичноста на ова лудо време – вели Бојана.

И покрај тоа што е посветена на своето семејство, Бојана секогаш наоѓа време да се посвети на себе и на својот изглед. Таа никогаш не направила естетски зафати и има објаснување за тоа:

– Јас не сум приврзаник на естетски процедури бидејќи, за жал, пластичниот изглед на лицето стана „униформа“ за многу жени, и не би имала доволно простор да зборувам за штетноста на ботоксот и другите „помагачи“. Јас сум свртен кон природата и сигурна сум дека еден ден ќе докажам како може да изгледа убаво без естетски зафати. Всушност, јас сум многу поинтересна за постарите жени кога тие се природно згрижени затоа што таа природност носи две убавини, надворешна и внатрешна. Последново е изгубено на многу начини затоа што, пред сè, претставува несигурност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic)

Шармантната манекенка се обиде со музика, манекенство, новинарство, глума, но призна која е една од нејзините омилени професии.

– Актерството отсекогаш била моја голема љубов. Преку моделство и реклами, успеав до одреден степен да ја задоволам таа потреба за глума, но честопати ми беше жал што не давав повеќе шанси за глума. Денес, сепак, мило ми е што тоа не е мој повик затоа што знам колку е тешко за мене да ги усогласам семејните обврски со долгите снимања. Знам дека би ми претставувал голем проблем кога имам мали деца на кои сум многу посветна, па на крајот се се покажа како што треба – со насмевка вели Бојана.

Останати вести од Радио Милева