Радио Милева

Го дочека и тој ден: Се омажи ќерката на Сузана Спасовска, а фолк пејачката беше највесела на свадбата (фото)

Го дочека и тој ден: Се омажи ќерката на Сузана Спасовска, а фолк пејачката беше највесела на свадбата (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/теоанаспасовска

Секој родител посакува да го дочека денот кога своето чедо ќе го омажи или ожени, а тоа време дојде и за фолк-пејачката Сузана Спасовска.

Имено, ќерката на Сузана, Теона Спасовска официјално стави потпис во матично и заплива во брачните води со нејзиниот партнер Виктор Велковски.

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

Свадбата се случи во еден познат скопски ресторан каде што главна за целата весела атмосфера беше и пејачката Сузана.

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

Теона на својот „Инстаграм“ објави дел од свадбената веселба, па според приложеното може да видиме дека гостите си поминале лудо и незаборавно.

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

Сузана за оваа прилика одбра долг светкав фустан.

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

Теоана на најважниот ден одбра венчаница со длабоко деколте и круна на главата, додека Виктор одбра црн елегантен костум.

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

Инаку, Теона на својот роденден поточно на  29 декември кажа „да“, а пред една недела пред свадбата таа орагизнираше моминска вечер со пријателките.

За потсетување, Теона е дете на Сузана Спасовска од бракот со српскиот менаџер Раде, со кој во почетокот на 90-ите „Сузе – Национале“ беше во емотивна врска, која не траеше долго.

Во продлжение погледнете дел од атмосферата.

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

фото: принтксрин/инстаграм/теоанаспасовска

Редакцијата на вистина им посакува се најубаво во заедничкиот живот.

 

Останати вести од Радио Милева