Радио Милева
уште еден кандидат дисквалификуван

Ѓорѓе Давид се огласи по диквалификацијата на учесникот од „Ѕвездите на Гранд“: „Мислам дека погреши“

Ѓорѓе Давид се огласи по диквалификацијата на учесникот од „Ѕвездите на Гранд“: „Мислам дека погреши“
фото: принтскрин/јутуб

Учесникот во „Ѕвездите на Гранд“, Иван Рајиќ беше дисквалификуван од музичкото шоу бидејќи не сакал да потпише договор со продукцијата.

Членот на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид смета дека кандидатот направил грешка.

фото: принтскрин/јутуб

„Секој има право во ова натпреварување да се однесува до границата на пристојност. Нема никој право психички и физички да малтретира. Мислам дека тој има сериозна иднина, но дека погреши.Како некој кој е толку години во рокенролот и како некој кој е дел од овој циркус „Ѕвездите на Гранд“, мислам дека погреши бидејќи она што го нудат „Ѕвездите на Гранд“ кога станува збор за медиумите и кога е во прашање дијаспората на сите народи, не може да ти го пружи ниту една друга дискографска куќа“, изјави Ѓорѓе Давид.

фото: принтскрин/јутуб

Инаку, Рајиќ по дисквалификацијата се огласи на социјалните мрежи истакнувајќи дека не бил подготвен да направи толку голем чекор.

Останати вести од Радио Милева