Радио Милева
„Таа ми е лотарија“

Ѓорѓе Давид отворено проговори зошто не живее во семејна заедница заедно со ќерката и мајката на неговото дете

Ѓорѓе Давид отворено проговори зошто не живее во семејна заедница заедно со ќерката и мајката на неговото дете
фото:инстаграм принтскрин

Рокерот вели дека му се допаѓа кога влегува во станот да соблече сè и да се сврти кон креативна работа, па затоа смета дека не би бил добар татко ако живее семеен живот.

Славниот рокер Ѓорѓе Давид со години е во долга и среќна врска со убавата Ана, со која ја доби ќерката Сташа, а сега објасни зошто живеат на различни адреси и зошто „на лудак како него му треба личен простор“.

– Ми се допаѓа што сите мислат дека имам жена, а Ана е всушност моја девојка. Ако сакав да имам жена, да мијам и да готвам за мене, ќе земав домаќинка, вака уживаме во нашите заеднички моменти. Да се има девојка на оваа возраст е привилегија и сон на секој маж, таа многу ја разбира мојата работа и е многу интелигентна личност, ужасно сигурна во себе, бидејќи само така може да влезе во приказна со лудак како мене. Затоа, ми е прва недела на лотарија, а за втората редовно играм лотарија, па претпоставувам дека тоа ќе ми се случи и мене – со насмевка вели славниот рокер и додава зошто го живее својот живот на две адреси:

– Како старец добив дете и не можете да смените старец. Во овој бизнис во кој се наоѓам, за да бидам добар со детето и со својата Ана, морам да имам отвор за себе и за својата креативност. Живееме одделно затоа што штом влезам во станот, симнувам сè од себе, затоа што мојот дом е моја слобода, каде што си давам за право да се опуштам и сите проблеми, задачи и обврски да ги оставам на момент настрана. Да се има бенд, да се работи за „Ѕвездите на Гранд“, да се има обврски да се работи со кандидати, да се посветиш на својата работа и да бидеш точен во сè и да бараш многу. Треба да бидете над просекот на сите полиња, тоа предизвикува огромна одговорност и морам да го имам тој момент да се опуштам. Веднаш штом ќе влезам во станот, ја барам таа слобода, мојот фетиш и мојот момент ги полнат батериите. Таму го ставам и освежувам некои други идеи, мојата дрскост и сè што ме инспирира,открива Давид.

Останати вести од Радио Милева