Радио Милева
Ексцентрично

„Ѓорѓе Давид ме натера да се појавам по гаќи“: Учесничката во “Ѕвездите на Гранд“ во стајлинг против своја желба (фото)

„Ѓорѓе Давид ме натера да се појавам по гаќи“: Учесничката во “Ѕвездите на Гранд“ во стајлинг против своја желба (фото)
фото:прва/јутјуб

Дана Бушиќ, учесник на натпреварот „Гранд sвезди“, под менторство на Ѓорѓе Давид, продолжува да интригира од шоу до шоу со нејзиниот изглед, ексцентрични костими и необични настапи.

Сепак, ги изненади сите кога се појави на сцената облечена во костим како медицинска сестра, украсена со два црвени крста, додека под креацијата се гледаше долна облека украсена со црвена роза.

Во квалификациите за четвртиот круг, Дана и нејзиниот ментор се појавија со идентична шминка, како членови на некогаш популарниот бенд „Кис“, а Бушиќ излезе на сцената со мечето кое и правеше друштво за време на настапот, за на крај да заврши во рацете на Саша Поповиќ.

фото:јутјуб

Овој пат, Ѓорѓе отиде чекор подалеку во својата визија, како Дана треба да издледа, а изборот падна на костимот на медицинската сестра, што младата кандидатка не го сакала.

– Секако дека тоа беше идеја на Ѓорѓе. Не сакав да го носам ова, но му верувам сто проценти. Глупаво си изгледав, но на крајот ми се допадна, кажа таа.

Иако нејзиниот изглед беше невообичаен за повеќето, Дана за „Грандонлајн“ изјави дека во нејзиниот приватен живот ситуацијата е поинаква.

– Ова не е ништо необично што се однесува до мене и моите пријатели. Отсекогаш сум бил различна и сите ме прифаќале на тој начин – вели натпреварувачката.

Останати вести од Радио Милева