Радио Милева

Ги стопија следбениците: Мама Тамара покажа неодолива фотосесија од Хана и Дарен (фото)

Ги стопија следбениците: Мама Тамара покажа неодолива фотосесија од Хана и Дарен (фото)
insatgram

За Тамара Тодевска и нејзиното семејство веќе неколку години сè е во знакот на љубовта, особено отакако таа се дуплираше со доаѓањето на синчето Дарен.

Таа среќа и љубов собрани во неколку уникатни фотографии, мама Тамара ја сподели за своите следбеници на профилот од социјалната мрежа Инстаграм.

Дарен ставен во стаклена топка со бонбони, а Хана стисната до своето малечко братче.

Фотографиите за само неколку часа добија неколку илјадници лајкови и коментари до недоглед.

„Се растопив“; „Преслатки“; „Ми ја стоплија душава и срцето“; „Браво мајка, што убави деца раѓаш“, се само мал дел од ласкавите коментари кои стојат за фотографиите.

Љубов во домот, љубов на сцената – што друго би можела да посака една мајка покрај вакво богатство до себе.

фото:инсатграм/тамаратодевска

Останати вести од Радио Милева