Радио Милева

Ги собра најблиските на едно место: Лепа Брена имаше важен повод за славење

Ги собра најблиските на едно место: Лепа Брена имаше важен повод за славење

Фолк пејачката Лепа Брена претходниот викенд одржа два концерти во „Штарк Арена“ каде што успеа да направи два светски спектакли.

По повод 35 години кариера и нејзиниот 58 роденден Брена два вечери по ред запеја пред присутните во салата.

Меѓутоа, сега Брена организираше забава за најблиските соработници, новинари и семејството за да заедно го прослават успехот.

 

View this post on Instagram

 

Moj TIM ❤️👍🍷💪The best one🗽🗽🗽🗽

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Имено,  во ресторанот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, Брена организираше забава за сите оние кои биле со неа во текот на овие 35 години.

 

View this post on Instagram

 

Moj TIM ❤️👍🍷💪The best one🗽🗽🗽🗽

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

На забавата, се појави и нејзината снаа Александра Пријовиќ која е бремена и во март ќе роди син. Пејачката се појави во опуштено издание и во патики.

За целата организација беше задолжен нејзиниот сопруг, Боба Живојоиновиќ