Радио Милева
Ќе ве наежи

„Ги разнесе“: Жирито на нозе во „Ѕвездите на Гранд“ поради настапот на 24 годишната Зорја (видео)

„Ги разнесе“: Жирито на нозе во „Ѕвездите на Гранд“ поради настапот на 24 годишната Зорја (видео)
фото:принтскрин/јутјуб/ѕвездите на гранд

Мустафа Мехиќ (20) од Градачац, од тимот на Марија Шерифовиќ, во најновата емисија на „Ѕвездите на Гранд“, на големата сцена се натпреваруваше против кандидатот на Мили, Зорја Пајиќ (24) од Белград.

Мехиќ се претстави со песните од Лапсус бенд и од Сречко Кречар, додека Зорја ги отпеа песните „Животе мој“ од Уснија Реџепова и „Танго“ од групата „Негатив“.

По овој перформанс, жирито беше на нозе и со громогласен аплауз ја поздрави Зорја Пајиќ која ги „разнесе“ со својот глас и изглед и ги доби сите 6 гласа!

фото:принтскрин/јутјуб/ѕвездите на гранд

– Можете да се „рикне“- рече Босанац.

Ниту Мустафа не помина низ ништо поразлично, бидејќи доби и максимален број гласови, па и двајцата влегоа во следниот круг.

– Избери Зорја кој ќе биде твој ментор – рече Саша Поповиќ.

– Ова е она во што влегоа прстите силите на ѓаволот. Вие девојче не сте од оваа планета – рече Јелена Карлеуша, а Ѓорче додаде – Оваа девојка, која пее вака, завршила академија, според мене, му даде значење на овој натпревар и покажа дека вреди.

Бидејќи и двајцата кандидати беа одлични, Мустафа беше одличен по дифолт, а Зорја ново откритие, дојде нејзиниот ред да го избере својот ментор – Зорја ѓаволот, кого и да изберете, нека бидат сите сили со вас – ЈК беше искрена ,сепак, Марија имаше поинакво мислење – мислам дека нема да го смени својот ментор, ја прочитав.

– Јас не го менувам менторот – рече Зорја.

Погледнете го нејзиниот моќен настап од видеото на 35мин и 24сек.

Останати вести од Радио Милева