Радио Милева

Ги насмеа фановите до солзи: Јелена Розга се струполи на земја (видео)

Ги насмеа фановите до солзи: Јелена Розга се струполи на земја (видео)

Сите кои ја следат работата на Јелена Розга знаат дека таа сака да се пошегува на своја сметка, па често споделува некои интересни моменти од снимања.

Првиот пат се случи претходната година на снимањето на спотот за песната „Остани“ каде Розга за малку ќе паднеше во вода.

 

View this post on Instagram

 

Skoro sam pala 😂😂🙈 #shooting #video #newsong #ostani #jelenarozga (@zigman_official)

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

Слична случка имаше кога го снимаше спотот за „Моје пролече“, па среде шума на снег повторно падна.

 

View this post on Instagram

 

Dalmatinka na snijegu 😂😂 #mojeproljece #videoshooting by @dario.radusin #jelenarozga

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

Овој пат, Розга не падна за време на снимање на спот туку на една проба за нејзин настап.

Имено, пејачката седи на столица додека вежба со својот бенд и одеднаш се стурполи на земја.

Таа ова видеа го објави на социјални мрежи.

 

View this post on Instagram

 

Pogledajte do kraja,necete požalit 😂😂😂😂 #tisizeljamogzivota #mojeproljece #jelenarozga

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

Останати вести од Радио Милева