Радио Милева

„Генералот Џевдет ја избричи брадата“: Прошета низ трговски центар и ретко кој го препозна (фото)

„Генералот Џевдет ја избричи брадата“: Прошета низ трговски центар и ретко кој го препозна (фото)
фото:принтскрин/јутјуб

Популарниот турски актер Халит Ергенч или попознат како Онур или по ново Џевдет од воената драма „Vatanim sensin“, после неколку години реши да го промени имиџот.

Велат дека жените прават промени на себе кога им се случува нешто ново, а пак мажите кога ќе решат некој проблем.

Како е во ситуацијата на Халит, не знаеме, но очигледно му се смачило од долгата брада која ја носи многу време, особено што му беше потребна за време на снимањето на популарната воена драма од времето на Грчко-Турската војна.

фото:турскиглумци

Турските медиуми објавија фотографија од Халит кој е фотографиран во трговски центар и речиси изгледа непрепознатливо бидејќи ја нема брадата.

Многумина од неговите обожаватели се согласија дека долгата брада многу поубаво му прилега.

Останати вести од Радио Милева