Радио Милева
Брак на чекање

Гаги Ѓогани проговори за венчавката на Луна: „Не знам дали желбата ќе и биде исполнета“

Гаги Ѓогани проговори за венчавката на Луна: „Не знам дали желбата ќе и биде исполнета“
фото:луна шогани/инстаграм

Гаги Ѓогани зборуваше за венчавката на неговата постара ќерка Луна и нејзиниот свршеник Марко Миљковиќ.

Луна Ѓогани е во петтиот месец од бременоста и чека ќерка со Марко, а како што вели Гаги, не е сигурен дека ќе и се исполни желбата да се омажи за Миљковиќ пред породувањето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani)

– Се планираше венчавката на Луна и Марко да се одржи на пролет, но поради вирусот, сè ќе биде одложено. Луна сака да се омажи пред да се породи и не знам дали тоа ќе биде можно. Се надевам дека ситуацијата ќе се смири малку, така што тие ќе можат да го сторат тоа и да го пречекаат детето со благослов – рече Гаги за „Српски телеграф“.

Неодамна на својата поранешна сопруга Анабела Атијас тој и исплати долг за алиментација во износ од 21.000 евра, а сега призна дека сака повторно да бидат среќно семејство.

Останати вести од Радио Милева