Радио Милева
срамно, недолично и бесмислено...

Фотографии на српски водителки осамнаа на порно сајт: Познатите ТВ дами на портал за возрасни (ФОТО)

Фотографии на српски водителки осамнаа на порно сајт: Познатите ТВ дами на портал за возрасни (ФОТО)

Познатите и популарни српски ТВ водителки  Слаѓана Томашевиќ, Снежана Дакиќ, Бојана Ристивојевиќ, Јована Јеремиќ, Маја Николиќ, Драгана Косјерина, Нина Радуловиќ, Катарина Шишмановиќ… и некои други други се жртви на компјутерски криминал.

Нивните фотографии завршија на една од најпознатите и најпосетувани порно-страници, поради што е покрената истрага.

Уредничката и водителка на „Белградска хроника“ – Слаѓана Томашевиќ останала запрепастена кога и соопштилее дека нејзини фотографии завршила на портал за возрасни:

„Срамно, бесмислено и недолично. Сигурна сум дека надлежните институции ќе го решат случајот и ќе најдат луѓе кои се занимаваат со вакви глупости. Не ми е воопшто драго  што сум се нашла   на ваков сајт. Не гледам потреба некој да ме става во таква улога.

И нејзината колешка од ТВ Прва, Бојана Ристивојевиќ била изненадена кога и рекле зошто ја бараат:

„Верувам во работата на надлежните тела и органи дека тие брзо ќе го решат овој случај“.

Инаку, ова не е прв пат познати и јавни личности, против своја волја да се најдат на страниците на познатите порно сајтови.

Се разбира, тука не се мисли на некои познати старлети, модели или стриптизети, како Анѓела Митковски, попозната како Анѓела – „Вештица“ или стриптизетата Уна Грујиќ, како и неколку од актуелните српски, хрватски или босански старлети како Станија Добројевиќ, Ава Kарабатиќ или Сенада Нуркиќ попозната како Маца – Дискреција, на пример.

Ваква непријатност претходно доживеаа и некои познати популарни регионални  водителки пејачки како Сузана Манчиќ, Северина или Јелена Розга на пример, чии голи фотографии, за кои сплиќанката тврдеше дека на нив не е таа, осамнаа и на истиот порно сајт на кои сега се најдоа и фотографиите на познатите српски ТВ водителки.

Останати вести од Радио Милева