Радио Милева

(ФОТО) Новата девојка на Вељко славеше роденден, а Анастасија и остави неочекуван коментар!

(ФОТО) Новата девојка на Вељко славеше роденден, а Анастасија и остави неочекуван коментар!

Синот на српската фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ, Вељко, досега смени многу девојки, од маннекенки, водителки, а сега има спортистка.

Имено, тој е во тазе врска со кошаркарката Богдана, која вчеравечер славеше роденден во една белградска дискотека.

Бидејќи Вељко не е толку многу активен на социјалните мрежи како сестра си, Анастсасија исто така беше на роденденот, па ја документираше забавата.

Таа на својот Инстаграм објави фотографија од брата си и славеничката, а за истата напиша дека Богдана е нејзина снајка, а исто така и напиша комплимент дека е убавица.

Она што може да се забележи е дека Богдана и тоа како потсетува на Анастасија Ражнатовиќ, па за момент може и да ги замешате.

Очигледно дека Вељко сака неговите избранички да бидат пример како неговите омилени жени во животот.