Радио Милева

(ФОТО) Ни срам, ни перде: Сека Алексиќ уште истиот ден ја ископира Северина

(ФОТО) Ни срам, ни перде: Сека Алексиќ уште истиот ден ја ископира Северина

Не е првпат српската пејачка Сека Алексиќ да се инспирира од стилот на хрватската пејачка и српска снаа Северина Којиќ.

Кога се тие двете во прашање, не ретко може да се сретнат споредбени фотографии од слични модни изгледи кај двете познати пејачки.

Таков е случајот и овој пат.

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

A post shared by Severina Kojic (@severina) on


Не дека фризурата е нешто нова, бидејќи на Балканот од познатите, Јелена Карлеуша одамна ја носеше, но баш во ист ден долгата вештачка плетенка прва ја имаше Северина која објави фотографии на Инстаграм, а неколку часа подоцна истата фризура ја имаше и Сека Алексиќ.

Која од нив има недостаток од инспирација кога е изгледот во прашање, оценете самите.