Радио Милева

(ФОТО) Најмладата сестра Кардашијан има „заедничка точка“ со Зорица Брунцлик!

(ФОТО) Најмладата сестра Кардашијан има „заедничка точка“ со Зорица Брунцлик!

Најмладата сестра на кланот Кардашијан- Џенер, сака да експерементира, така да често менува фризури.

Овој пат Кајли ја обои косата во розова боја, иста како и Зорица Брунцлиќ, на која розовата коса и е заштитен знак.

 

cotton candy cream kylighter … 💕

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

А можеби младата Кардашијан инспирацијата ја пронашла во познатата српска пејачка.

фото: Рајко Ристиќ